Gymnazistům přežila zimu obě včelstva

4. 5. 2023

Při příležitosti oslav Dne Země se studenti z Uherského Brodu pochlubili veřejnosti svým chovem včel.

Uherskobrodské gymnázium Jana Amose Komenského je jedinou odborně nezaměřenou střední školou v republice, jejíž studenti chovají na školních pozemcích včely.
Letošní zimu přežila obě dvě včelstva ve výborném stavu, což je pro studenty velký úspěch.

Příběh včelstev schopných vytvořit až 50 kg medu začal v covidových letech na včelařské schůzi. Vloni vybudovali Včelnici, jakou se žádné české gymnázium pochlubit nemůže.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.