Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.
2
Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.

O letadlech a létání s pilotem Jiřím Prušou

Jiří se poprvé posadil do letadla už v šesti letech, ale sám začal létat ve čtrnácti na větroních na letišti Točná u Prahy.

V sedmnácti letech se mu stala první nehoda. Pojďte si poslechnout, co se vlastně stalo a jak velké měl štěstí, že vyvázl živý. Mohl poté hned létat? Bál se opět sednout do letadla? A kdy vlastně získal svůj první piloťák a kdy se začal věnovat letectví v takové míře, v jaké se mu věnuje dnes?

Poslechněte si zajímavé vyprávění o životě nadšeného pilota Jiřího Průši. Jaká můžete letadla pilotovat? Kam všude létal? Na kolika letištích už přistál?

Mezi ta nejzajímavější patří například letiště v Údolí smrti nebo na Aljašce. Dozvíte se také, na kterém letišti se mu přistávalo nejhůře a proč i to, jaká úskalí na něj čekala v Údolí smrti a jak si s nimi poradil.

Umíte si představit lety v Grónsku? Při velmi nízkých teplotách a často velmi špatném počasí číhá v mracích nebezpečí v podobě námrazy. A jak se vlastně dá přistávat při letu těsně nad vodou?

Také se dozvíte jak to vlastně je s rezervou paliva při letech přes moře, na co by se mělo při výuce létání více dbát a vše další zajímavé z letecké praxe.

Jiří vám také prozradí svůj zatím nesplněný sen, kam by si chtěl ještě zaletět, jaká letiště navštívit a jak vlastně vnímal oblet kolem světa devatenáctileté Šárky.

Související příspěvky