O letadlech a létání s pilotem Jiřím Prušou

16. 12. 2022

Dnes vám představíme Pilota Jiřího Průšu, který svou lásku k létání získal už ve čtyřech letech, a to díky svému tátovi, který pracoval na letišti.

Jiří se poprvé posadil do letadla už v šesti letech, ale sám začal létat ve čtrnácti na větroních na letišti Točná u Prahy.

V sedmnácti letech se mu stala první nehoda. Pojďte si poslechnout, co se vlastně stalo a jak velké měl štěstí, že vyvázl živý. Mohl poté hned létat? Bál se opět sednout do letadla? A kdy vlastně získal svůj první piloťák a kdy se začal věnovat letectví v takové míře, v jaké se mu věnuje dnes?

Poslechněte si zajímavé vyprávění o životě nadšeného pilota Jiřího Průši. Jaká můžete letadla pilotovat? Kam všude létal? Na kolika letištích už přistál?

Mezi ta nejzajímavější patří například letiště v Údolí smrti nebo na Aljašce. Dozvíte se také, na kterém letišti se mu přistávalo nejhůře a proč i to, jaká úskalí na něj čekala v Údolí smrti a jak si s nimi poradil.

Umíte si představit lety v Grónsku? Při velmi nízkých teplotách a často velmi špatném počasí číhá v mracích nebezpečí v podobě námrazy. A jak se vlastně dá přistávat při letu těsně nad vodou?

Také se dozvíte jak to vlastně je s rezervou paliva při letech přes moře, na co by se mělo při výuce létání více dbát a vše další zajímavé z letecké praxe.

Jiří vám také prozradí svůj zatím nesplněný sen, kam by si chtěl ještě zaletět, jaká letiště navštívit a jak vlastně vnímal oblet kolem světa devatenáctileté Šárky.

Video:

O letadlech a létání

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.