Do Prahy za 90 Kč? Začal jezdit nový autobus z Litoměřic

12. 9. 2023

Z Litoměřic do Prahy autobusem za 90 korun. Nová společná autobusová linka Ústeckého a Středočeského kraje vyjela poprvé v sobotu 2. září.

Jednorázové jízdné vyjde na 90 korun. Celodenní jízdenka poté na 130 korun a je v ní zahrnut i pohyb po Praze v rámci integrované dopravy. Spolupráce s Ústeckým krajem je nejširší spolupráce, kterou Středočeský kraj v rámci mezikrajských smluv v současné době má.

Autobusová linka Litoměřice-Praha jezdí v pravidelných intervalech od pondělí do neděle. Ve všední dny odjíždí z autobusového nádraží, o víkendech bude zajíždět až k hornímu vlakovému nádraží. Končí poté v Letňanech.

Aktuálně linku obsluhují dvanácti metrové autobusy. Od října ale začne na trase jezdit větší vůz, protože je předpoklad, že autobusy začnou více využívat žáci a studenti.

Cesta autobusem z Litoměřic do Prahy je díky spolupráci krajů o polovinu levnější, než stála v březnu u soukromého dopravce.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.