Zápisy prvňáčků

2. 5. 2023

V Lovosicích proběhly zápisy do prvních tříd na všech třech základních školách. Žáky letos čekala i osobní návštěva ve škole a zkouška dovedností.

Největší zájem byl již tradičně o základní školu Antonína Baráka. Přihlášky rodiče podávali online. Na děti ovšem letos čekalo také setkání s paní učitelkou a ověření znalostí a dovedností přímo ve školní třídě. Základní škola Sady pionýrů v září otevře dvě první třídy. Přihlášeno mají zhruba třicet dětí.
Základní školy k budoucím prvňáčkům u zápisu přistupovaly více než přátelsky, aby děti nebyly ve stresu a na tento den v budoucnu vzpomínaly rády.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.