Brno bude mít první náplavku

21. 6. 2023

Brno se konečně dočká a bude mít svou první náplavku. Kontakt lidí ve městě s řekou tak dostane nový rozměr. Náročná stavba je v plném proudu.

V centrální Moravské metropoli probíhá proměna nábřeží řeky Svratky. Brnu a lidem, kteří v něm žijí, zoufale schází živý kontakt s řekou. Změnit by to měla velká proměna nábřeží. Brno tak dostane protipovodňová opatření i dlouho očekávanou náplavku, která bude místem ideálním k procházkám, sportu nebo odpočinku.

V současné době se protipovodňová opatření staví na Poříčí a pracuje se téměř na celém dotčeném tříkilometrovém úseku. Tvarují se koryta a vznikají protipovodňové stěny. Jedná se o velkou komplexní stavbu, která je velmi náročná. Probíhá překládání sítí, rekonstrukce kanalizace, razí se nové štoly.

Někteří obyvatelé Brna se na stavbu nové náplavky dívají skepticky. Podívejte se na naši reportáž.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.