Letní výstava bonsají

16. 7. 2023

Pokud jste milovníci bonsají, jistě jste si nenechali ujít letní výstavu v Libochovicích, která nabídla k vidění sedmdesát krásných stromků.

Státní zámek Libochovice hostil v pořadí už 34. letní výstavu bonsají. Letos se jich na akci prezentovalo zhruba sedmdesát. Vystavovali nejen členové místního klubu, který výstavu pořádá, ale i pěstitelé ze širokého okolí.
Pro předem přihlášené zájemce, kteří už s pěstováním bonsají začali, byl připraven workshop tvarování pod dohledem odborníka. Prezident Bonsai klubu Lukáš Nehyba zároveň upozorňuje, že vypěstovat opravdu krásnou bonsaj vyžaduje minimálně několik let a práce na ní ve skutečnosti nikdy nekončí.
Libochovický Bonzai klub má letitou tradici a je přímo napojen na Českou bonsajovou asociaci. Klub do svých řad s radostí a po celý rok přijímá nové členy.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.