Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.
2
Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.

Olomouc potřebuje druhou ledovou plochu

Bude se stavět nová multifunkční hala na pozemku soukromého investora ve Velkomoravské ulici? Nebo se kompletně zrekonstruuje stařičký zimní stadion zvaný plech Aréna? Definitivní rozhodnutí pro jednu z variant zatím olomoučtí zastupitelé odložili na podzim. Jisté ale je, že město nutně potřebuje i druhou ledovou plochu. Vyrůst by měla na místě zchátralé malé haly, která je určená k demolici. Radní už zadali studii na její stavbu.

Ať bude podzimní rozhodnutí jakékoliv, tak by případně malá hala mohla být napojena i na zrekonstruovanou velkou halu – plechárnu. Zadání je udělat minimalistické řešení, které splní standardy požadované národní sportovní agenturou, aby město mohlo případně získat dotační prostředky. Studii zpracuje za půl milionu korun soukromá projekční společnost, která už realizovala zimní stadiony v Jihlavě nebo Vyškově.

Nová malá hala by měla sloužit primárně pro tréninky a zápasy hokejové mládeže, přípravu krasobruslařů i pro bruslení škol a veřejnosti.  V původní malé hale se naposledy bruslilo v první polovině devadesátých let minulého století. Pak sloužila například jako autosalon nebo dráha pro motokáry. V poslední době ji hokejisté využívají při extraligových utkáních jako nouzové parkoviště.

Hotovou studii by měli mít radní na stole už na podzim, pokud se následně podaří získat všechna potřebná povolení a dotace, měla by výstavba malé haly začít v roce 2025.

Související příspěvky