Olomouc potřebuje druhou ledovou plochu

27. 6. 2023

Podle posledního průzkumu potřebuje Olomouc pro efektivní fungování také druhou ledovou plochu. Ať už rozhodnutí o nové multifunkční aréně bude jakékoliv, nová malá hala by se mohla začít stavět za necelé dva roky.

Bude se stavět nová multifunkční hala na pozemku soukromého investora ve Velkomoravské ulici? Nebo se kompletně zrekonstruuje stařičký zimní stadion zvaný plech Aréna? Definitivní rozhodnutí pro jednu z variant zatím olomoučtí zastupitelé odložili na podzim. Jisté ale je, že město nutně potřebuje i druhou ledovou plochu. Vyrůst by měla na místě zchátralé malé haly, která je určená k demolici. Radní už zadali studii na její stavbu.

Ať bude podzimní rozhodnutí jakékoliv, tak by případně malá hala mohla být napojena i na zrekonstruovanou velkou halu – plechárnu. Zadání je udělat minimalistické řešení, které splní standardy požadované národní sportovní agenturou, aby město mohlo případně získat dotační prostředky. Studii zpracuje za půl milionu korun soukromá projekční společnost, která už realizovala zimní stadiony v Jihlavě nebo Vyškově.

Nová malá hala by měla sloužit primárně pro tréninky a zápasy hokejové mládeže, přípravu krasobruslařů i pro bruslení škol a veřejnosti.  V původní malé hale se naposledy bruslilo v první polovině devadesátých let minulého století. Pak sloužila například jako autosalon nebo dráha pro motokáry. V poslední době ji hokejisté využívají při extraligových utkáních jako nouzové parkoviště.

Hotovou studii by měli mít radní na stole už na podzim, pokud se následně podaří získat všechna potřebná povolení a dotace, měla by výstavba malé haly začít v roce 2025.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.