Vládní stropy na ceny energií vyprší na konci roku

27. 6. 2023

Čeká domácnosti vysoký cenový náraz? Většina společností je připravená se za své klienty postavit a hledat řešení. Případné prodloužení cenového stropu cen energií by nebylo časově náročné.

Na konci prosince vyprší platnost vládních stropů na ceny energií. Tisíce domácností čeká vysoký cenový náraz, který může vyrůst až dvojnásobně, než je současný strop. Jedním z řešení může být obnovení vládních stropů cen energií. Takové rozhodnutí je však na vládě. V současné chvíli jsou stropy schváleny jen do konce tohoto roku. Případné prodloužení a jeho schválení vládou by nemělo být nijak náročné ani technicky ani časově.

Většina energetických společností své klienty před touto situací chrání a bude snažit v případě neprodloužení najít řešení. Mohou se ale najít i společnosti s opačným zájmem.

Pokud by se situace odběratelů zhoršila, tak je rezort práce a sociálních věcí připraven reagovat. A to prostřednictvím obvyklých nástrojů, tedy především příspěvku na bydlení a v některých individuálních případech také dávky mimořádné okamžité pomoci.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.