Viktor Preiss jako výtvarník bavil s manželkou zaplněnou galerii

9. 5. 2023

Zcela zaplněná galerie Úštěk se královsky bavila při besedě s manželi Preissovými.

Vynikající český divadelní, televizní a filmový herec je vášnivým a velmi zdatným umělcem i na poli výtvarném a jeho litografie a malby mají své zastoupení také v Úštěské galerii.

Viktor Preiss byl blízkým přítelem a studentem slavného výtvarníka Adolfa Borna. Ve svých kresbách a grafikách se odráží celý jeho život od dětství v Karlíně přes život na divadelních prknech, ale i láska k přírodě. Podívejte se na video přímo z galerie.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.