EKO den s Mondi byl tentokrát zaměřen na péči o les

9. 5. 2023

Štětská společnost Mondi opět uspořádala další ze svých tematických dnů zaměřených na ekologii.

Zaměstnanci společnosti se svými dětmi vyrazili tentokrát do lesa, odkud Mondi jako výrobce papíru získává svou základní surovinu pro výrobu buničiny a papíru. Pracovníci Mondi ve skupinách sázeli stromky, dozvěděli se spoustu užitečných informací o údržbě lesa a děti se zase mohly bavit u zábavných i naučných her.

Na podobných akcích Mondi spolupracuje s nadací dřevo pro život. Ne každý se například uvědomuje, že stromy, než se mohou pokácet, rostou třeba 100 let a jejich využití, ať již jako stavebního materiálu, či právě k výrobě papíru, se tedy musí plánovat po celé generace.

Eko dny pořádá mondy Štětí dvakrát do roka. A za dobu konání těchto činností se podařila již řada dobrých věcí.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.