Stacionární radary měří rychlost motoristů už pět let

12. 2. 2023

Minulý rok bylo zaznamenáno výrazně méně přestupků. Tím samozřejmě padlo i méně pokut za rychlost.

Už pět let měří stacionární radary rychlost ve Vsetíně. Za minulý rok bylo díky nim zaznamenáno výrazně méně pokut za vysokou rychlost. Tím pádem i město vybralo výrazně méně peněz na pokutách. Pro městkou kasu to je sice ztráta, ale primární efekt – zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti obyvatel, byl splněn.

Stacionární měření rychlosti vozidel zajišťuje město Vsetín i pro nedaleké Velké Karlovice. Na hlavním tahu ze Vsetína. Požadavky ale přichází i z dalších obcí.

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.