Korunovační klenoty v zámku Žerotínů

10. 2. 2023

Ještě jste neviděli české korunovační klenoty? Nyní si můžete ve Valašském Meziříčí prohlédnout mistrovské repliky.

Až do 23. dubna si v meziříčském zámku Žerotínů můžete prohlédnout unikátní výstavu. Autorem mistrovských replik českých korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři, Jiří Urban. Kromě klenotů jsou vystaveny další vzácné exponáty připomínající období středověku.

Výstava Korunovační klenoty na dosah je otevřena denně mimo pondělí.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.