Dny evropského dědictví v Lanškrouně

29. 9. 2023

V Galerii Městského muzea v Lanškrouně můžete od soboty 16. září do neděle 12. listopadu obdivovat tvorbu z dílny Jany Kočové ze Šumperka.

Jana Kočová tíhne k umění od útlého dětství. Inspiraci nachází v přírodě nebo ve sklence dobrého vína. Její obrazy vás zavedou třeba až do Afriky. Vernisáž byla součástí letošních Dnů evropského dědictví, kdy další program pokračoval v pamětní síni Jindřicha Pravečka.

Zaposlouchat jste se mohli do autorského čtení Marie Mackové z její nové knihy Příběh hořkého trojlístku. Jedná se o čtvrtou detektivku z pera této autorky, která je kronikářkou města Ústí nad Orlicí a současně působí v Ústavu historických věd Filozofické fakulty Univerzity Pardubice.

Video:

Nejnovější články

23. 10. 2023

V Malenovicích vznikla „železná šikana“

Dosud nechráněný přechod kolejiště ve Zlíně – Malenovicích si od roku 2015 vyžádal dvě oběti a jednu těžce zraněnou osobu. Proto se město rozhodlo vytvořit v této lokalitě takzvanou železnou šikanu.

20. 10. 2023

Školy Zlínského kraje se představily na burze středních škol

Žáci vyšších tříd základních škol opět mohli navštívit burzu škol, která se konala na Holešovském zámku v úterý 17. října. Akci pořádalo město Holešov, okresní hospodářská komora Kroměříž a Holešovské pracoviště Úřadu práce České republiky.

5. 10. 2023

V okolí kina a Hotelu Zlín probíhají významné změny

V polovině září zahájilo město práce na vylepšení parkoviště a také okolí pod hotelem Zlín. Práce zahrnou úpravu veřejných ploch, rekonstrukci chodníků a instalaci nového závorového systému pod hotelem.

3. 10. 2023

Plesná nabídla dům seniorům

Budova bývalé školy, která zůstala prázdná a město řešilo otázku, co s objektem. Původně ji mělo město prodat, ale vznikly obavy aby nepadla do rukou někoho, kdo by zde udělal byty pro nepřizpůsobivé.

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.