Budova bývalého vystrojovacího střediska hledá své využití

29. 9. 2023

Město Český Krumlov začíná postupně revitalizovat areál bývalých kasáren ve Višném. Sto čtrnáct metrů dlouhá budova výstrojního skladu, kde se dříve vyzbrojovali vojáci na mise, nabízí mnoho možností využití.

V přízemí bývalého skladu se nachází několik místností. V patře jsou pak dva sály, které přímo vybízí ke kulturnímu nebo sportovnímu využití. Mohly by to být například taneční sály nebo tělocvičny. Zájemci o tyto prostory mohou kontaktovat město a budovu si prohlédnout.

Dvoupodlažní budova je ve velmi dobrém stavu. Není však připojena do elektrické sítě, na přívod vody ani ke kanalizaci. Do roka by ale tento problém měl být vyřešen a budova by tak splňovala všechny hygienické i provozní normy.

Celkovou částku rekonstrukce ještě město nezná. Nejdříve se musí jednotlivé spolky a sportovní kluby, které se nějakým způsobem budou podílet na nájmu budovy, vyjádřit, o jaké prostory by měly zájem a jakou činnost by zde chtěly provozovat.

Video:

Nejnovější články

23. 10. 2023

V Malenovicích vznikla „železná šikana“

Dosud nechráněný přechod kolejiště ve Zlíně – Malenovicích si od roku 2015 vyžádal dvě oběti a jednu těžce zraněnou osobu. Proto se město rozhodlo vytvořit v této lokalitě takzvanou železnou šikanu.

20. 10. 2023

Školy Zlínského kraje se představily na burze středních škol

Žáci vyšších tříd základních škol opět mohli navštívit burzu škol, která se konala na Holešovském zámku v úterý 17. října. Akci pořádalo město Holešov, okresní hospodářská komora Kroměříž a Holešovské pracoviště Úřadu práce České republiky.

5. 10. 2023

V okolí kina a Hotelu Zlín probíhají významné změny

V polovině září zahájilo město práce na vylepšení parkoviště a také okolí pod hotelem Zlín. Práce zahrnou úpravu veřejných ploch, rekonstrukci chodníků a instalaci nového závorového systému pod hotelem.

3. 10. 2023

Plesná nabídla dům seniorům

Budova bývalé školy, která zůstala prázdná a město řešilo otázku, co s objektem. Původně ji mělo město prodat, ale vznikly obavy aby nepadla do rukou někoho, kdo by zde udělal byty pro nepřizpůsobivé.

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.