Letošní Tříkrálová sbírka byla rekordní

V pátek 6. ledna a v sobotu 7. ledna vyšlo na koledu více jak dvě stě tříkrálových skupin. Jen ve Vsetíně jich bylo padesát a výsledek opravdu stojí za to. V letošním roce se vykoledovalo 1 458 000 korun. Je to nejlepší výsledek za poslední roky.
Plány na co peníze ze Tříkrálové sbírky na Vsetínsku půjdou, avizovala charita už před jejím začátkem. Největší část peněz půjde na pomoc potřebným. V první řadě na pomoc rodinám i jednotlivcům, kteří se dostali do nějaké nepříznivé životní situace. Dále by rád Vsetín zakoupil auto pro stacionář Magnolia, který pečuje o seniory od 65 let.

Z celkového výtěžku Tříkrálové sbírky podle pravidel připadne vsetínské oblasti 65 % prostředků. I když jde o rekordní sumu, už teď je jisté, že peněz bude potřeba víc, a to i z důvodu krize, kterou lidé v Česku prochází. Z toho důvodu bude důležitý další charitní projekt Postní almužna.

Jedná se o aktivitu jednotlivých farností, kdy během postní doby sbírají do postních pokladniček přímo farníci finance, které pak věnují charitě.

Charita Vsetín jako poskytovatel sociálních služeb získává část prostředků od Zlínského kraje. Ty jdou na platy ošetřovatelů a pečovatelů. Finance na zakoupení sociálního vozu jsou ale zcela v režii charity, a tak je jisté, že pomůže každá darovaná koruna na dobrou věc.

Související příspěvky