Letošní Tříkrálová sbírka byla rekordní

17. 1. 2023

Letošní Tříkrálová sbírka, kterou ve Vsetíně a v přilehlých 24 obcích pořádala charita Vsetín už zná své výsledky, které byly úspěšnější než roky minulé.

V pátek 6. ledna a v sobotu 7. ledna vyšlo na koledu více jak dvě stě tříkrálových skupin. Jen ve Vsetíně jich bylo padesát a výsledek opravdu stojí za to. V letošním roce se vykoledovalo 1 458 000 korun. Je to nejlepší výsledek za poslední roky.
Plány na co peníze ze Tříkrálové sbírky na Vsetínsku půjdou, avizovala charita už před jejím začátkem. Největší část peněz půjde na pomoc potřebným. V první řadě na pomoc rodinám i jednotlivcům, kteří se dostali do nějaké nepříznivé životní situace. Dále by rád Vsetín zakoupil auto pro stacionář Magnolia, který pečuje o seniory od 65 let.

Z celkového výtěžku Tříkrálové sbírky podle pravidel připadne vsetínské oblasti 65 % prostředků. I když jde o rekordní sumu, už teď je jisté, že peněz bude potřeba víc, a to i z důvodu krize, kterou lidé v Česku prochází. Z toho důvodu bude důležitý další charitní projekt Postní almužna.

Jedná se o aktivitu jednotlivých farností, kdy během postní doby sbírají do postních pokladniček přímo farníci finance, které pak věnují charitě.

Charita Vsetín jako poskytovatel sociálních služeb získává část prostředků od Zlínského kraje. Ty jdou na platy ošetřovatelů a pečovatelů. Finance na zakoupení sociálního vozu jsou ale zcela v režii charity, a tak je jisté, že pomůže každá darovaná koruna na dobrou věc.

Nejnovější články

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.

19. 8. 2023

U Brna opět našli migranty

Nákladní auto s maďarskou poznávací značkou, které v nákladovém prostoru převáželo 58 migrantů, zastavili jihomoravští policisté na dálnici D1 u Brna. Řidič z místa utekl.