Výsledky 1. kola prezidentských voleb na Valašsku

17. 1. 2023

Máme pro vás výsledky voleb prezidenta České republiky na Valašsku ve třech největších Valašských městech.

Petr Pavel zvítězil v Rožnově pod Radhoštěm a Andrej Babiš ve Valašském Meziříčí a Vsetíně. Danuše Nerudová skončila ve všech třech Valašských metropolích jako třetí. Ostatní kandidáti na prezidentský úřad se pohybovali v podobných procentuálních číslech jako v celorepublikovém výčtu.

Ve druhém kole se tak o roli hlavy státu utkají Petr Pavel a Andrej Babiš.

To, jak by volba prezidenta na Valašsku mohla dopadnout ve druhém kole není jasné. Při podrobnějším pohledu na výsledky prvního kola by se sice mohlo zdát, že Andrej Babiš má menší šance na zvolení. Opak ale může být pravdou.

Podle analytiků ve druhém kole rozhodne volební účast, a to, kolik původních voličů Danuše Nerudové, Pavla Fischera a dalších, dá svůj hlas na doporučení svého neúspěšného kandidáta Petru Pavlovi. Oproti tomu Andrej Babiš musí oslovit nerozhodnuté voliče, kteří v prvním kole zůstali doma. Jaroslav Bašta se k podpoře Andreje Babiše vyjádřil odmítavě. Ve hře bude i snaha odradit voliče od účasti ve druhém kole. To by totiž také nahrávalo k cestě na Pražský hrad Andreji Babišovi. Druhé kolo prezidentské volby je naplánováno na dvacátého 27. a 28. ledna.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.