Prostějov vydělává na tříděném odpadu

30. 5. 2023

Společnost, která od měst vykupuje tříděný odpad prodloužila smlouvu s Prostějovem, který tak má nemalý příjem do svého městského rozpočtu.

Město Prostějov už řadu let spolupracuje s firmou EKO-KOM, která od něj vykupuje tříděný odpad. Čím více město třídí, tím více dostává od společnosti zaplaceno. Všechny tyto příjmy jdou rovnou do městského rozpočtu. V roce 2015 obdrželo město odměnu 5 171 000 Kč. V loňském roce byl částka dokoce 9 347 000 Kč. Na příkladu je patrné, že občané třídí skutečně výborně.

Pro velkou spokojenost na obou stranách město v květnu prodloužilo se společností EKO-KOM smlouvu. Jako novinku firka EKO-KOM zavádí v celé republice odměnu pro města a obce za sběr plastů, které lidé pohodí mmimo kontejner.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.