Noc s Andersenem, tak se jmenuje oblíbená knihovnická akce

11. 4. 2023

Na poslední noc v květnu děti sbalily spacáky a vyrazily do knihovny na jedinečnou akci, kterou uzavíraly březen, měsíc čtenářů.

Na poslední noc v březnu vyrazily děti do meziříčské knihovny, aby zde strávily noc s Andersenem. Taková příležitost se naskytne jen jednou v roce, k příležitosti ukončení měsíce čtenářů. Jedná se o celorepublikovou kampaň a knihovny se vždy inspirují vybranou knihou. Meziříčská knihovna si letos vybrala knížku paní Pecháčkové o holubu Kolumbovi, který za svou láskou cestuje napříč světem. Děti, které se akce účastnily, dostaly cestovatelský pas a vydaly se objevovat Evropu. Za každou navštívenou zemi dostaly do pasu vlaječku. Děti tak prošly celou knihovnu, navštívily desítku evropských zemí. Při návštěvě Švýcarska třídily bankovky nebo ochutnávaly švýcarskou čokoládu. Pro každou zemi byla vybrána charakteristická postava v masce. Třicítka dětí tak prožila dlouhý večer plný dobrodružství, úkolů, her a zážitků. A pak už se jen četlo na dobrou noc.

 

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.