Oprava dřevěného kostela v Marklovicích

2. 5. 2023

Práce na kostele v Marklovicích,, který byl v havarijním stavu, jsou v plném proudu.

Na kostele Nanebevstoupení Páně v Marklovicích momentálně probíhá rozsáhlá revitalizace. Kostel byl již v havarijním stavu. Docházelo k zatékání do budovy, a tím i k větším vnitřním škodám a hnilobám.

Práce probíhají od začátku roku velmi intenzivně, a to jak ve vnitřních prostorách, tak na exteriéru kostela. Roubená stavba je vždy výzvou.

Na opravy bude použito speciální dřevo, které dokončení posunulo na září. Finanční stránku projektu z velké části podpořily dotace, ale také samotné Petrovice.

Obec na realizaci této poměrně zásadní rekonstrukce přispěla částkou 750 000 Kč. Tyto finanční prostředky jsou určeny především na obnovu chodníků v bezprostřední blízkosti kostela, které byly touto stavbou dotčeny.

Kostelík je velmi důležitou historickou stavbou, která dýchá dobou našich předků a je důležité ji zachovat i pro další generace, čemuž tyto práce pomohou.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.