Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.
2
Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.

Pilot ze Staňkova má za svůj život přes 117 tis. leteckých startů

Když bylo panu Zdeňkovi 15 let začal poprvé létat na kluzácích právě ve Staňkově.
Po zrušení Staňskovského letiště byl přeložen do Plzně na Bory, kde se prováděl výcvik na motorové létání. Jelikož byl, ale Zdeněk před vojnou, byl vyslán do Ústavu leteckého zdravotnictví a nastoupil do původní školy důstojníků v záloze v Košicích.

Po celou dobu vojny se pohyboval kolem letadel a dokonce měl na rozdíl od jiných povoleno létání i jako voják. Po návratu z vojny pokračoval Zdeněk v Plzni na Borech.

Zdeněk Dufek je vlastně práškovací pilot. Jak se dostal až ke slavným čmelákům a jaké byly jeho začátky? Zajímá vás jak se s takovým práškovacím letadlem létá? Měl někdy Zdeněk nějakou nehodu?

Kolik tedy startů se Čmelákem pilot Zdeněk má a týká se jeho rekord jen práškování? Jak a kdy se zapsal do České Guinnesovy knihy rekordů?

Zdeněk měl jednu velkou výhodu. Svou práci měl od srdce rád a bavilo ho létání i mimo práci.

Lítá tento nadšený pilot i dnes? Pořád ho létání baví a naplňuje? A co ho vlastně do vzduchu táhne?

Také si poslechnete jak to vlastně bylo s létáním na jeho vojně, kde všude létal, jaká letiště poznal, která letadla pilotoval a na které letadlo nejraději vzpomíná.

Nenechte si ujít další zajímavý rozhovor plný letadel, létání a leteckého nadšení, které se stalo celoživotní láskou. Poznejte jak se létalo dříve, jak se létá na Čmelácích i dalších Československých letadlech.

 

 

Související příspěvky