Strážníci městské policie ve Vsetíně darovali krev

24. 1. 2023

Na oddělení hematologicko transfuzního oddělení vsetínské nemocnice v pondělí 23. ledna přišli společně vsetínští strážníci darovat krev. Důvod nám vysvětlila, jedna z organizátorek společné akce.

Vybrat společný termín darování krve pro všech třináct strážníků bylo skutečně složité, ale i díky rozšíření termínů počtů odběrových dnů vsetínského hematologicko transfuzního oddělení to nakonec i přes služební povinnosti vyšlo.
Bez váhání souhlasili všichni. Společné odběry mají podle primářky oddělení svůj význam, a to nejen pro popularizaci dobrovolného dárcovství krve. Když se skupina domluví a přijdou společně, podpoří se navzájem a udělají dobrou věc.

Jen za minulý rok evidují na transfuzním oddělení vsetínské nemocnice 3 453 odběrů dárců, ze kterých 321 darovalo krev úplně poprvé, což je téměř 10 % nových dárců. Velký úspěch přináší spolupráce se školami ve Vsetíně.
Mezi ty patří například gymnázium, střední zdravotnická škola, průmyslová škola nebo Kostka škola. Výjimkou nejsou ani sportovní kluby hokejistů nebo volejbalistek a dalších.

Přihlásit se jako nový dárce krve jde také elektronicky přes systém Reservatic. Větší skupiny dárců je pak praktičtější domlouvat telefonicky přímo na hematologicko transfuzním oddělení vsetínské nemocnice.

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.