Ceny města a starosty jsou rozdány

Mimořádné setkání se konalo ve velkém sále kulturního zařízení a vše probíhalo podobně jako v letech minulých. Diváci si vychutnali promítnutí medailonku oceněného, rozhovor s moderátorkou na pódiu a poté předání ocenění z rukou vedení města.
Cenu města obdržel významný sklářský výtvarník designér a pedagog Josef Divín za vynikající tvorbu v oblasti sklářství a šíření věhlasu uměleckého školství Valašského Meziříčí v České republice a v zahraničí.
Do křesla pro hosty usedli také Jaroslav Beránek a Vladislav Hromádka. Čerství nositelé ceny starosty města za mimořádně pozitivní přístup k zákazníkům meziříčské maloobchodní prodejny masa.
Velký sál byl zcela zaplněný a všichni si užili slavnostní atmosféru. Jedinou oceněnou ženou se stala Michaela Vidláková. Šestaosmdesátiletá přeživší holocaustu obdržela čestné občanství města Valašské Meziříčí za zachování historické paměti národa prostřednictvím šíření svědectví o holocaustu ve školách. Na veřejnosti své ocenění převezme při nejbližší návštěvě města.
V hudební části programu vystoupili členové kapely Blue cimbál, kytarista Petr Šmíd a cimbalista Roman Veverka.

Související příspěvky