Ceny města a starosty jsou rozdány

20. 1. 2023

Slavnostní famfáry v podání dechového kvarteta základní umělecké školy Alfreda Radoka zahájily slavnostní ceremoniál udílení významných ocenění města Valašské Meziříčí za rok 2022.

Mimořádné setkání se konalo ve velkém sále kulturního zařízení a vše probíhalo podobně jako v letech minulých. Diváci si vychutnali promítnutí medailonku oceněného, rozhovor s moderátorkou na pódiu a poté předání ocenění z rukou vedení města.
Cenu města obdržel významný sklářský výtvarník designér a pedagog Josef Divín za vynikající tvorbu v oblasti sklářství a šíření věhlasu uměleckého školství Valašského Meziříčí v České republice a v zahraničí.
Do křesla pro hosty usedli také Jaroslav Beránek a Vladislav Hromádka. Čerství nositelé ceny starosty města za mimořádně pozitivní přístup k zákazníkům meziříčské maloobchodní prodejny masa.
Velký sál byl zcela zaplněný a všichni si užili slavnostní atmosféru. Jedinou oceněnou ženou se stala Michaela Vidláková. Šestaosmdesátiletá přeživší holocaustu obdržela čestné občanství města Valašské Meziříčí za zachování historické paměti národa prostřednictvím šíření svědectví o holocaustu ve školách. Na veřejnosti své ocenění převezme při nejbližší návštěvě města.
V hudební části programu vystoupili členové kapely Blue cimbál, kytarista Petr Šmíd a cimbalista Roman Veverka.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.