Kultura Články

13. 7. 2023

Výstava vsetínského Fotoklubu

Navštivte již čtrnáctou členskou výstavu Fotoklubu Vsetín. Letošní ročník nabízí skutečně povedené práce. Převažují černobílé fotografie se skvělou atmosférou.

10. 7. 2023

Město zdobí unikátní graffiti

V ulicích Zlína si můžete prohlédnout vznikající pouliční díla. Pod rukama Michala Feláka se nyní rodí jedno unikátní plné významných osobností.

10. 7. 2023

Pietní akt v Terezíně uctil Miladu Horákovou

V Památníku Terezín uctili památku Milady Horákové. 27. červen je výroční den její vražedné popravy. Milada Horáková byla popravena během politických procesů jako jediná žena.

7. 7. 2023

Hračky Libuše Niklové zdobí muzeum Napajedla

Navštivte unikátní výstavu s názvem Jak šel kocour do světa. Harmonikový kocour a další nezaměnitelné hračky skvělé designerky Libuše Niklové tu budou k vidění do 2. října.

12. 6. 2023

Světlo pro Leontýnku

Do kostela Krista Spasitele se rozhodlo přijít více jak 100 lidí, a podpořit tak nadaci Leontýnka, která vnáší světlo do života zrakově postiženým. Koncert byl zakončen několikaminutovým potleskem.

29. 5. 2023

Terezínská tryzna za účasti prezidenta Pavla

I v letošním roce se uskutečnila tradiční Terezínská tryzna jako odkaz tzv. Buchenwaldské přísahy. Z úst Prezidenta České republiky zazněl hlavní projev celé tryzny, v kterém přišla řeč i na válku na Ukrajině.