Mosty v centru Krumlova čeká oprava

6. 7. 2023

Český Krumlov čekají velké opravy jeho mostů. Návštěvníci města se nemusejí bát. Město směřuje všechny opravy na zimní období. To je návštěvnost města malá.

Lazebnický most a most Edvarda Beneše v centru Českého Krumlova čeká důkladná rekonstrukce. Opravy mostů město zahájí obnovou historického Lazebnického mostu, který spojuje střed města s hradem a zámkem a je kulturní památkou. Práce na demontáži začnou začátkem listopadu, skončit by měly před příští turistickou sezónou. Most je ve velmi špatném stavu a opravu už nelze odkládat.
Dopravní omezení zkomplikuje život podnikatelům v centru města, radní proto chtějí most opravovat hlavně v zimním období, kdy ve městě téměř žádný provoz není. Odhad nákladů na rekonstrukci je 25 milionů korun.
Příští rok chystá radnice také opravu mostu Edvarda Beneše. Celý bude demontován a nahradí ho betonová konstrukce, podoba zůstane stejná. Opravu město směřuje také na období od podzimu do jara. Doprava pak povede přes náměstí a Horní ulicí z města ven.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.