MČ Praha-Libuš odvolává ředitele ZŠ

16. 5. 2023

I přes velký odpor rodičů a sepsanou petici bude ředitel ZŠ Meteorologická odvolán. Končí mu mandát, ale pokud je spokojenost na všech stranách, proč hledat někoho nového.

Tři sta rodičů a žáků Základní školy Meteorologická v Praze se spojilo a podepsalo petici za znovuzvolení současného ředitele Jaroslava Kulíka.  Petici rodiče odevzdali městské části Praha Libuš, pod kterou základní škola spadá. Podepsaní rodiče zdůrazňují, že se škola pod vedením současného ředitele výrazně zlepšila.

Současnému řediteli skončil šestiletý mandát. Proto městská část vyhlásila nové výběrové řízení. S vyhlášením nového výběrového řízení nepočítali rodiče ani samotný ředitel Jaroslav Kulík. Když něco funguje, není důvod pro změnu.

Petice vznikla i z důvodu, že kvůli této změně bude ze školy odcházet hodně žáků, rodiče řeší, na jakou školu své děti přihlásí.

Dle městské části byla většina podpisů petice neplatná, nebyly dodrženy náležitosti pro podání elektronické petice. Jak se situace na škole ustálí se dozvíme až příští školní rok.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.