Solární učet umožní výkup elektřiny z fotovoltaiky od zákazníků

6. 10. 2023

Popularita využívání solární energii v Česku rok od roku stoupá. Na tento trend zareagovala i společnost MND, která nově nabízí solární účet, jež umožní výkup elektřiny z fotovoltaiky od zákazníků.

Vyrobenou solární energii, kterou zákazníci hned nespotřebují, nově vykoupí společnost MND. Utržené peníze tak mohou lidé  využít na snížení svých vlastních nákladů na elektřinu v rámci vyúčtování.

Solární účet mohou zákazníci MND kombinovat s jakýmkoliv ceníkem na dodávku elektřiny od této společnosti. Stav tohoto účtu si pak mohou zákazníci pohodlně kontrolovat na portálu Moje MND, kde kromě aktuálního zůstatku v korunách uvidí i množství vykoupené elektřiny.

Pro MND je solární energie významnou součástí byznysu. Firma aktuálně dokončila akvizici velké fotovoltaické elektrárny Orlová u Ostravy a na Jižní Moravě staví další v lokalitě Mušov.
Právě zde pod Pálavou se během přípravných prací podařilo odkrýt hroby langobardských elit ze šestého století. Následoval tak rozsáhlý archeologický průzkum oblasti, na který MND věnovalo 400 tisíc korun.

Podívejte se na naši celou reportáž.

Video:

Nejnovější články

23. 10. 2023

V Malenovicích vznikla „železná šikana“

Dosud nechráněný přechod kolejiště ve Zlíně – Malenovicích si od roku 2015 vyžádal dvě oběti a jednu těžce zraněnou osobu. Proto se město rozhodlo vytvořit v této lokalitě takzvanou železnou šikanu.

20. 10. 2023

Školy Zlínského kraje se představily na burze středních škol

Žáci vyšších tříd základních škol opět mohli navštívit burzu škol, která se konala na Holešovském zámku v úterý 17. října. Akci pořádalo město Holešov, okresní hospodářská komora Kroměříž a Holešovské pracoviště Úřadu práce České republiky.

5. 10. 2023

V okolí kina a Hotelu Zlín probíhají významné změny

V polovině září zahájilo město práce na vylepšení parkoviště a také okolí pod hotelem Zlín. Práce zahrnou úpravu veřejných ploch, rekonstrukci chodníků a instalaci nového závorového systému pod hotelem.

3. 10. 2023

Plesná nabídla dům seniorům

Budova bývalé školy, která zůstala prázdná a město řešilo otázku, co s objektem. Původně ji mělo město prodat, ale vznikly obavy aby nepadla do rukou někoho, kdo by zde udělal byty pro nepřizpůsobivé.

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.