Meziříčská gobelínka vystavuje na Pražském hradě

25. 1. 2023

Jedenáct unikátních tapisérií bude součástí rozsáhlé výstavy v reprezentačních prostorách Pražského hradu. Cyklus z Meziříčí je inspirovaný linořezy Josefa Čapka.

V těchto dnech dokončili v moravské gobelínové manufaktuře ve Valašském Meziříčí unikátní cyklus 11 rozměrných gobelínů, které jsou inspirované expresivními linořezy malíře a spisovatele Josefa Čapka. V původním plánu bylo 15 tapisérií, kdy na tkalcovských stavech jsou ještě čtyři díla.
Unikátní výstavu doplní tapiserie utkané podle předloh vynikajících českých umělců Mikuláše Medka, Karla Malicha, Jiřího Sopka a Petra Nikla.

Letos si připomínáme 125 let výroby gobelínu ve Valašském Meziříčí, což je krásné a neuvěřitelné číslo. Na místní Gobelinku je město právem hrdé a může mu ji závidět celý svět.
Výstava na Pražském hradě nesoucí název Znovuzrození gobelínu se koná od 31. ledna až do půlky dubna a lidé by si jí rozhodně neměli nechat ujít.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.